A-tým doma na Plzeň nestačil

První třetina patřila z pohledu skóre soupeři z Plzně. Ve druhé třetině přišlo snížení Jindřichova Hradce, které ovšem Plzeň ve třetí třetině razantně odmítla.

Florbal J. Hradec vs FBŠ ATT Gorily Plzeň - 4:12

Střely: 25:41

Počet diváků: 76

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Filip Kopřiva

Góly: 29. Jakub Tejnor, 35. Vít Hovorka, 47. Jaromír Žák, 56. Filip Kopřiva - 5. Jiří Kratina, 10. Jiří Kratina, 11. Ondřej Budek, 20. Jan Pojar, 39. Ondřej Hlinovský, 41. Ondřej Sihelský, 43. Ondřej Hlinovský, 50. Jiří Kratina, 55. Ondřej Sihelský, 57. Ondřej Hlinovský, 58. Jonáš Janata, 58. Ondřej Hlinovský

Průběh utkání:

Úvodní třetina nabídla čtyři přesné zásahy do sítě Jindřichova Hradce. Skóre otevřel v 5. minutě Jiří Kratina. V 8. minutě první třetiny přidal tentýž hráč druhou branku Plzně. O minutu později se poprvé prosadil také nejproduktivnější hráč soutěže Ondřej Budek. Gólově první třetinu uzavřel ve 20. minutě Jan Pojar.

Ve druhé periodě se podařilo hráčům Jindřichova Hradce snížit. Ve 29. minutě vstřelil první gól našeho týmu Jakub Tejnor. Běžela 35. minuta utkání a za faul ve vyložené brankové příležitosti bylo nařízeno trestné střílení. Na středovou čáru se postavil Vít Hovorka, který nedal brankáři Plzně šanci a snížil na 2:4. Poslední slovo ve druhé třetině měli hráči Plzně. Zpět na rozdíl tří branek vrátil skóre hostující Ondřej Hnilovský.

Třetí třetina začala stejně jako skončila ta druhá. Ondřej Hnilovský hned po čtrnácti vteřinách prostřelil Kubu Rytíře. Ve třetí části hry padlo nakonec devět gólů z toho sedm do sítě Jindřichova Hradce. Za náš tým se prosadili ještě Jaromír Žák a Filip Kopřiva.

Komentář trenéra FBŠ ATT Gorily Plzeň: V Jindřichově Hradci to není nikdy lehký, dneska nám to soupeř trochu ulehčil sám! Jsem rád, jak jsme zápas zvládli a odvážíme si tři body domů! Dneska bylo nejlepšího hráče vybrat těžké, ale rád bych vyzdvihl 3 gorilí špílery a to dvojici Jiřích [Lukasche a Kratinu] a našeho gorilího strážce svatině [Schovanou boudu]!! JE DE ME!!

Komentář trenéra Florbal J. Hradec: Měli jsme jasně stanovený plán, ale bohužel jsme ho dodržovali jen chvílemi. Soupeř ukázal zkušenost a trestal naše chyby. Gratuluji a přeji šťastnou cestu domů.