A-tým čekají o víkendu dva zápasy

V sobotu vyzve A-tým doma Strakonice a v neděli vyrazí do Kutné Hory k předehrávce 21. kola.

Sobota|Florbal J. Hradec vs Fbc Strakonice|17:00|MSH J. Hradec

Strakonice jsou tři kola před koncem na třetím místě tabulky se ziskem 46 bodů. V letošní sezóně Strakonice získali již skalp všech týmů v lize. V posledních třech zápasech získali Strakonice pět bodů. V sedmnáctém kole porazili doma Říčany po prodloužení. Následně v kole osmnáctém přišla prohra na hřišti Vinohrad a v posledním odehraném utkání zvládli Strakonice zápas na domácí půdě proti Štírům.

Úvodní vzájemné utkání ve Strakonicích dopadlo lépe pro domácí tým, který vyhrál 5:2. Hned ve druhé minutě tehdy otevřel skóre domácí Homolka. Na následující dva slepené góly v polovině utkání dokázal náš tým zareagovat pouze snížením a Strakonice si tak došli pro tři body.

Neděle|FBC Kutná Hora vs Florbal J. Hradec|18:00|SH Kutná Hora Klimeška

Kutná Hora se aktuálně nachází v tabulce na šestém místě se ziskem rovných 30 bodů. V posledních třech zápasech získal náš nedělní soupeř pouze tři body. Sedmnácté kolo zavedlo do Kutné Hory tým Panthers Praha, který zde prohrál 7:2. V osmnáctém kole vyrazila Kutná Hora do Říčan, kde prohrála 10:4 a v minulém kole nestačili hráči Kutné Hory v domácím prostředí na Vinohrady, kterým podlehli 3:7.

První vzájemné utkání našeho týmu s Kutnou Horou se hrálo v listopadu v Jindřichově Hradci. První třetina tehdy vyzněla lépe pro soupeře, který odcházel do kabiny s vedením o dva góly. Druhou třetinu zvládl lépe náš celek, který díky Filipu Šimkovi snížil na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině ovšem Kutná Hora přidala další dva góly a dovedla zápas do vítězného konce.

Rozhovor s trenérem Jirkou Prokýškem.

1) Jak si byl spokojený s výkonem týmu v Dačicích?

Výkon jsme podali poměrně dobrý. Sice jsme se nevyvarovali chyb a zdramatizovali tím zbytečně zápas ale důležité je, že jsme to zvládli a vyhráli.

2) Nyní tým čeká "starý divizní víkend" kdy budeme hrát v sobotu i v neděli. Jak moc to podle tebe bude náročné?

Náročné to určitě bude, ale věřím, že si s tím dokážeme poradit a bodovat.

3) Oba týmy nás v úvodních zápasech porazily rozdílem dvou respektive tří gólů. Vzpomeneš si co oba zápasy rozhodovalo?

Tak naše chyby a nedůslednost. V případě prvního zápasu s Kutnou Horou možná i lehké podcenění soupeře.

4) Věříš, že výhra v minulém kole pomůže týmu do následujícího náročného víkendu?

Určitě. Zvedli jsme si zase sebevědomí a dokázali si, že pokud šlapeme jako tým tak to jde.