A-tým čeká v sobotu důležité utkání v Dačicích

V sobotu vyrazí A-tým do Dačic, kde se bude hrát o důležité tři body. Dačice mají aktuálně na svém kontě stejný počet bodů jako náš tým.

Sobota|TJ Centropen Dačice vs Florbal J. Hradec|18:00|SH Dolní Cerekev

Dačice se aktuálně nachází na desátém místě tabulky se stejným počtem sedmnácti bodů jako má náš tým. První body získali Dačice ve čtvrtém kole letošního divizního ročníku díky výhře 5:4 nad Meťákem. Na další dva body Dačice čekali do osmého kola, ve kterém porazili Štíry po prodloužení. V desátém kole Dačice opět rozdílem jednoho gólu porazili Klatovy. Poslední dva zápasy si Dačice rovněž připsali tři body. Nejprve porazili Královské Vinohrady a v minulém kole si poradili se Štíry.

První letošní vzájemné utkání dopadlo lépe pro náš tým. Na domácí půdě náš tým vyhrál 8:2. Dačice bodově táhne dvojice Radovan Kubek a Filip Přikryl.

Rozhovor s trenérem Jirkou Prokýškem.

1) Po otočce s Klatovy přišel tvrdý náraz v utkání s Plzní. Jak si zápas viděl?

Bohužel jsme dokázali se soupeřem držet krok pouze ve druhé třetině. V první a třetí jsme dělali spoustu chyb, které takto zkušený tým potrestal.

2) Do konce základní části zbývají čtyři zápasy a náš tým na svém kontě stejný počet bodů jako Dačice a Klatovy. Je podle tebe následující utkání velmi důležité?

Důležité je pro nás každé utkání. Chceme vyhrát každé utkání a na tom se nic nemění.

3) Doma jste Dačice porazili. Jaké utkání očekáváš nyní?

Určitě nás nečeká nic lehkého. S Dačicemi se jedná vždy o vyrovnané utkání plné spousty tvrdých soubojů a šancí na obou stranách.

4) Dačice v posledních dvou kolech dvakrát vyhráli. Bude sobotní utkání o to těžší?

Nemyslím si, že díky tomu by to mělo být těžší. Každé vzájemné utkání je těžké a nic na tom nemění pozice v tabulce nebo nějaká “série výher”.