FJHAdone SK Jihlava
10:3
ne 22. 9. 2024 16:30 @ MSH Jindřichův Hradec, Divize 2024/2025, 2

Třetí třetina rozhodla o výhře nad Jihlavou

Dvě třetiny sváděl A-tým s Jihlavou vyrovnaný souboj. Ve třetí třetině si však hráči našeho týmu otevřeli střelnici a utkání dovedlo do vítězného konce.

Florbal J. Hradec vs SK Adone Jihlava - 10:3

Střely: 29:18

Počet diváků: 70

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Ondřej Šimek

Góly:  11. Ondřej Šimek, 26. Patrik Holý, 41. Ondřej Šimek, 43. Filip Kopřiva, 44. Ondřej Šimek, 45. Filip Kopřiva, 48. Daniel Danyi, 51. Patrik Holý, 55. Kryštof Ille, 60. Kryštof Ille - 20. Jakub Plunder, 26. Jakub Plunder, 31. Tomáš Dibelka

Průběh utkání:

První třetina nabídla pouze dva góly. Ten první si připsali hráči Jindřichova Hradce. Ondra Šimek v 11. minutě využil nabídku od Víti Hovorky a proměnil přesilovou hru v gólovou radost. Již se zdálo, že první třetina další branku nenabídne, když hostující Jakub Plunder využil zavání obrany a těsně před odchodem do šaten srovnal na 1:1.

Druhá část hry začala gólově lépe pro hráče Jihlavy. Běžela 6. minuta a Jakub Plunder se prosadil podruhé v utkání. Srovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po necelé půl minutě hry dokázal vyrovnat Patrik Holý, kterého na středu našel Ondřej Šimek. Gólovou tečku za druhou třetinou udělali hráči Jihlavy. V polovině utkání vrátil vedení na hostující stranu Tomáš Dibelka.

Třetí perioda začala pro Jindřichův Hradec skvěle. Hned v první minutě třetí části hry vyrovnal Ondřej Šimek. Následující čtyři minuty patřili rovněž jednoznačně našemu týmu. Postupně se dvakrát prosadil Filip Kopřiva a hattrick završil Ondra Šimek. Vedení si již Jindřichův Hradec vzít nenechal a naopak svůj náskok ještě postupně navyšoval. Gólovou tečku za zápasem udělal dvě vteřiny před koncem Kryštof Ille, který vstřelil desátý gól svého týmu.

Komentář trenéra Florbal JH: První dvě třetiny vyrovnané a úsporné na branky. Dařilo se nám dobře bránit a vytvářet si šance, ale nedařilo se nám je proměnit. Do třetí třetiny jsme změnili systém a začali na soupeře vytvářet tlak, který vedl k chybám a našim šancím, které jsme dokázali proměnit a dojít si pro výhru. Děkujeme soupeři za utkání a našim fanouškům za podporu.

Komentář trenéra SK Adone Jihlava: Dnešni zápas nám ukázal, že nemáme v Divizi co dělat. Dokud se kompletně v Jihlavě neprobereme tak bych raději florbal zrušil a nemusíme se trápit. Do zápasu jsme vstoupili jako by se ani nehrálo. Po hřišti se potácíme.  Na to , že máme jeden z nejmladších týmu ligy tak bych nás spíše přihlásil do veteránů a to by jsme ještě byli pruměřný. Těžko se dá hodnoti zápas, když jen bráníš a koukáš co se kolem děje. Ale to, že Vysočině dávno ujel vlak všichni víme. Dál není co hodnotit. Gratuluji soupeři ke třem bodům.