FJHAligators Klobouky
6:5
so 19. 10. 2024 15:00 @ MSH Jindřichův Hradec, Divize 2024/2025, ž

Třetí domácí výhra v řadě!

Skvělý start do utkání předznamenal další domácí výhru, kterou bodově režírovali Filip a Ondřej Šimkovi.

Florbal J. Hradec vs Aligators Klobouky - 6:5

Střely: 19:21

Počet diváků: 70

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Ondřej Šimek

Góly:  5. Ondřej Šimek, 6. Ondřej Šimek, 12. Jan Šimic, 24. Kryštof Ille, 35. Jan Cihlář, 35. Ondřej Šimek - 15. Adam Doupovec, 17. Jakub Hladký, 24. Tomáš Líznar, 24. Adam Doupovec, 57. Tomáš Líznar

Průběh utkání:

Úvod utkání se nesl v opatrném a taktickém rozpoložení. První větší vzrušení přišlo v 5. minutě po vyloučení na straně Aligators. Nabídnutou přesilovou hru dokázal Jindřichův Hradec využít ihned po dvou vteřinách hry. Filip Šimek našel Ondřeje Šimka, který dostal balonek za záda brankáře Aligators. Po necelé minutě se tato úspěšná bratrská spolupráce opakovala a Jindřichův Hradec díky dvěma slepeným gólům mohl získat klid na své hokejky. Následovalo další vyloučení na straně hostů, které tentokráte potrestal Jan Šimic. Náskok tří gólů vydržel našemu týmu pouze čtyři minuty. První branku hostů vstřelil v 15. minutě Adam Doupovec. Do konce úvodní třetiny ještě stihli hosté snížit na rozdíl jediného gólu. V přesilové hře se prosadil Jakub Hladký.

Druhá třetina pokračovala tam, kde skončila ta první. Hned ve 24. minutě se prosadil Kryštof Ille. Reakce Aligators byla velmi rychlá a důrazná. Během minuty vstřelili hosté dva slepené góly a vyrovnali stav utkání. Ve 35. minutě se ke slovu dostal opět Jindřichův Hradec. Během třiceti vteřin se nejprve trefil Jan Cihlář a následně zkompletoval hattrick Ondřej Šimek. Tento úsek hry se nakonec ukázal jako klíčový pro celé utkání.

Třetí třetina již nabídla spíše nácvik přesilové hry a oslabení. Celkem sedm trestů rozdali rozhodčí ve třetí části hry. Gól viděli diváci pouze jeden a to z hole hostujícího Tomáše Líznara. Jindřichův Hradec na konci těsný náskok ubránil a mohl slavit zisk dalších tří bodů z domácího prostředí.

Komentář trenéra hostů: První třetina a výsledek, který se po předchizích utkání alespoň dá vzít, nicméně 3:2 a především branky z oslabení po našich chybách. Hra dopředu velmi zlepšená a dokázali jsme od 12. minuty soupeře tlačit, ale rozhoduje produktivita a v tomto případě byli domácí lepší. Co se týče intenzity utkání, tak lze pochválit mančaft a je na tom stavět dál. Škoda zbytečných faulů i nefaulů, které dnes v Hradci byly vidět, ale metr byl na obě strany. Na závěr je potřeba začít opět sbírat body a odrazit se od dobré obrany. Děkujeme houževnatému soupeři a divákům za utkání.

Komentář trenéra domácích: Dnes zase zbytečně dramatické utkání. Soupeři jsme všechny branky zbytečně darovali svými chybami. Když jsme se mohli dostat do tempa tak, přišli zase vyloučení z říše snů, které utkání akorát kouskovali a nedovolili ani jednomu z týmů hrát florbal. Díky soupeři za utkání a šťastnou cestu domů.