A-tým prohrál v H. Brodě

Vyrovnané utkání na svou stranu ve třetí třetině nakonec překlopil soupeř z Havlíčkova Brodu.

TJ Sokol H. Brod  vs Florbal JH - 7:5

Střely: 20:31

Počet diváků: 90

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Ondřej Šimek

Góly: 2. Josef Žáček, 13. Jakub Hart, 26. Adam Korba, 40. Roman Martínek, 50. Josef Žáček, 52. Josef Žáček, 59. Jakub Hart - 8. Filip Kopřiva, 33. Daniel Danyi, 34. Patrik Holý, 45. Kryštof Ille, 51. Filip Šimek

Průběh utkání:

První třetinu začaly oba týmy velmi aktivně. Hned ve 2. minutě otevřel skóre domácí Josef Záček. Vyrovnání přinesl v 8. minutě Filip Kopřiva, který vystihl rozehrávku soupeře a překonal brankáře. Vedení na stranu soupeře z Havlíčkova Brodu vrátil Jakub Hart. Po první třetině tak mohli být spokojenější domácí hráči, kteří si odnesli do šaten vedení.

Druhá třetina začala podobně jako tak první. Gólově se prosadil Adam Korba a zvýšil tak vedení domácího týmu. Ve 33. minutě přinesl snížení Daniel Danyi, který od mantinelu procedil míček skrze brankáře až za brankovou čáru. Snížení naše hráče nakoplo a dotáhlo až ke srovnání, které zařídil Patrik Holý v přesilové hře. Bohužel druhá třetina přinesla ještě jednu branku do naší sítě.

Hned ze začátku třetí třetiny se Jindřichův Hradec gólově opět dotáhl na svého soupeře. Čtvrtou branku obstaral Kryštof Ille, který zakončil povedenou akci. Přetahovaná pokračovala i nadále. Domácím vrátil vedení Josef Záček. Na pátou trefu domácích dokázal velmi rychle zareagovat Filip Šimek, který po bratrské spolupráci srovnal na 5:5. Bohužel to byl poslední přesný zásah našeho týmu, narozdíl od hráčů H. Brodu, kteří se prosadili ještě dvakrát.

První letošní porážku může náš A-tým napravit hned v neděli doma v utkání s Hodonicemi.

Komentář trenéra Florbal JH: Dnes těžké a vyrovnané utkání. Bohužel rozhodli naše chyby a nesoustředěnost v některých sporných momentech. Nepodařilo se nám navázat na domácí utkání, které bylo skvělé. Musíme se začít soustředit od začátku až do konce a pak teprve můžeme pomýšlet na výhru v taktovyrovnaném utkání. Díky soupeři za utkání.

Komentář trenéra H. Brod: Stylem "start-cíl" jsme si došli pro parádní výhru, i když to během toho párkrát zaskřípalo. Nicméně jsme ukázali naší bojovnost a odhodlání, které vždycky havlíčkobrodský florbal zdobilo. Soupeř nám to rozhodně neulehčil. Rozhodně velmi vyrovnané a napínavé utkání se spoustou branek, které muselo diváky v hale bavit. Byli opět úžasní, za to jim mockrát děkuji a jsem rád, že nás chodí podporovat v takovém počtu. Holt, doma je doma! Divizní vlak jede dál, jdeme se chystat na další zápas a musíme makat minimálně stejně, jak dnes. Děkujeme soupeři a rozhodčím a přejeme šťastnou cestu domů. Naše cesty domů rozhodně nemíří :)