A-tým doma nestačil na Vinohrady

O výsledku domácího utkání proti SKV rozhodovala až třetí třetina, ve které byl úspěšnější soupeř.

Florbal JH vs TJ Sokol Královské Vinohrady B - 4:6

Střely: 28:31

Počet diváků: 135

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Daniel Danyi

Góly: 9. Vít Hovorka, 19. Daniel Danyi, 40. Jakub Tejnor, 53. Jiří Šustr - 3. Jan Švejda, 20. Jan Svoboda, 34. Jiří Krůšek, 41. Jan Svoboda, 43. Lukáš Mervart, 51. Richard Klíma

Průběh utkání:

Do první třetiny vstoupili lépe hosté z Vinohrad, kteří se hned ve třetí minutě radovali z úvodního gólu. Na tento úvodní gól zareagoval přesnou trefou domácí Vít Hovorka. Druhou branku Jindřichova Hradce vstřelil dvě minuty před koncem úvodní třetiny Daniel Danyi. Pozitivní skóre ovšem do konce úvodní části nevydrželo. Po vyloučení Jana Šimice následovala přesilová hra hostů, která byla velmi rychle využita. Po úvodní třetině svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:2.

Ve druhé třetině si nejprve oba týmy vyzkoušely možnost přesilové hry, kterou využít nedokázaly. Skóre se změnilo až v šesté minutě po střele Jiřího Krůška z SKV. Dlouho to vypadalo, že další gól diváci ve druhé třetině již neuvidí. Proti byl Jakub Tejnor, který půl minuty před odchodem do kabin srovnal stav utkání.

Ve třetí třetině se jako první opět prosadili hosté z Vinohrad. Hned v úvodní minutě využil přesilovou hru Jan Svoboda. Ve třetí minutě třetí třetiny odskočily Vinohrady na rozdíl dvou gólů. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale stále nemohli najít recept na obranu Vinohrad. Devět minut před koncem navíc přišla další rána pro Jindřichův Hradec. Vinohrady vstřelily šestou branku. Krátce po šesté brance SKV přišlo ještě snížení z hole Jiřího Šustra. Další góly již bohužel náš tým přidat nedokázal.

Komentář trenéra Florbal J. Hradec: Vinohrady si zaslouženě odváží 3 body. Hráči hostů prokázali, že jsou zkušenější, než náš tým. My jsme se bohužel po dvou vyhraných zápasech viděli na špici tabulky a nyní jsme dostali cennou lekci a do dalších zápasů musíme víc makat. Děkujeme soupeři!

Komentář trenéra TJ Sokol Královské Vinohrady: Věděli jsme, že nás zde bude čekat těžké utkání s houževnatým soupeřem. Domácí na nás nastoupili a od začátku nám svým napádáním zatápěli. Postupem času jsme se ale zlepšili a otočili skóre, což bylo klíčové. Ve třetí části jsme díky skvělé bojovnosti náskok udrželi a vezeme z horké půdy velmi cenné vítězství. Pochválit je třeba celý tým včetně brankáře Trojana. Děkujeme soupeři za zápas.